Nox App Player garageband Facetime odin Download Vulkan Runtime Libraries emulator

Happy New Year 2020 Happy New Year 2020 Images Happy New Year

Дома Теми Рецепти

Тема: Рецепти

Чурек со слатко од диви смокви

Велигденските празници се период од годината каде целото семејство е собрано во домот, околу трпезата, каде неизбежни се традиционалните велигденски пецива. Едно од нив...

Kруша во црвено вино

Иако зимата пополека се повлекува со сите свои негативни епитети, но сеуште не е доцна да си приуштиме некои од нејзините благодети, како на...

Печени пиперки со макало од бадеми

Пиперките, на секого од нас, најмногу му се допаѓаат во есен кога се зрели и црвени, посебно печени на плотна, тогаш нивното месо е...

Тестенини ал’аматричана

Овој рецепт ви го презентираме во прилог на кампањата на Слоу Фуд за донирање на средства од страна на рестораните ширум светот, кои на...

Топејнца во сирна недела

Неделата пред Прочка се вика Сирна недела или Сирници поради тоа што во овој период се јадат млечни производи. Некои ја викаат и Бела...

Печени компири со биено сирење

Вкусни и крцкави компири во рерна со  биено сирење се одличен додаток на било кое месо или можете да ги послужите како самостојно јадење....